8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Do finále ideme cez Spišiakov na nulu!

26.04.2013

Do finále ideme cez Spišiakov na nulu! BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Komárno 86:89 (22:17, 39:42, 57:67), konečný stav semifinálovej série - 0:4, Komárno postúpilo do finále!
Domáci vedeli, že ak si chcú uchovať čo i len teoretickú šancu na finále, museli v stredu nad Komárnom zvíťaziť. A duel začali lepšie. Po dvoch minútach viedli 5:0, no hostia rýchlo znížili na 4:5. Potom sa zverenci Milana Černického od nás mierne odpútali a v 4.minúte po bodoch Mandiča a Evansa viedli 9:4. O dve minúty neskôr však trafil Bílik za tri body a keď pridal aj body spod koša, v 7.minúte bolo vyrovnané na 11:11. Domáci však opäť pridali a ešte v 9.minúte sa dostali do vedenia 19:13, čím si zabezpečili aj priebežné vedenie v prve štvrtine. Na začiatku tej druhej sa k správnemu výkonu vypol Simpson, ktorý  najprv v 12.minúte znižoval na 22:23 v náš neprospech. Potom ho na streleckej parkete zastúpil dvakát Stevens a viedli sme 26:23. V polovici druhej časti hry dal trojku Simpson, ktorý naše mužstvo naštartoval tým správnym smerom. Spoza perimetra ho potom napodobnil Šoška a vyhrávali sme 32:27. Toto vedenie nám však dlho nevydržalo. Tri minúty pred koncom prvého polčasu Mandič otočil vývoj a razom viedli opäť domáci v pomere 35:34. Skóre ako na hojdačke potom pokračovalo. Prišla druhá trojka Simpsona a v 19.minúte sme opäť viedli 39:35. Prakticky od tohoto momentu sa komárňanská hra dostala do pohody, čo bolo citeľné aj v hľadisku. Domáci sa jednoznačne viac nadreli v útoku na koše ako my, čo bolo spôsobené našou výbornou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku.
Hneď po veľkej prestávke sme si rýchlo získali prevahu na palubovke a už po prvej minúte sme vyhrávali 46:39 po koši Thompsona. Ten istý hráč potom pridal ďalšie body, ku ktorému sa pridal aj Lowe a na začiatku 24.minúty sme vyhrávali pomerne pokojným rozdielom 50:41. Náš náskok síce nebol výrazný, no z hľadiska priebehu hry nás upokojil. Súperovi sme nedovolili priblížiť sa mu, rozumne sme si nadobudnutý náskok udržovali a keď sa už zdalo, že by sa domáci mohli chytiť, v 27.minúte prišla tretia trojka Simpsona a upokojil nás pri našom vedení a premenenej trojke na 59:48 pre MBK Rieker. K našej chvíľkovej trojkovej kanonáde sa pridal aj Bílik, čím sme o minútu nato vyhrávali už o dvanásť bodov v pomere 64:52. Spišská Nová Ves bola na kolenách a Komárno bolo vo vytržení. Zverenci Františka Róna už na konci tretej štvrtiny kráčali v ústrety finále, čo podčiarkol ďalšou trojkou Bílik na 67:55. Museli sme sa však mať na pozore. Domáci nastúpili do záverečnej časti hry veľmi svižne a zakrátko znížili Evansom a Mandičom na 63:67. Po trojke Evansa sa domácim v 34.minúte dokonca podarilo vyrovnať na 71:71 a vo vytržení bola pre zmenu domáca športová hala. Rýchlo však Spišiakov schladil Kozlík, ktorý trojkou naklonil misy váh opäť na našu stranu (74:71). Domáci však zacítili šancu a Acker spod koša upravoval na 75:74 pre domácich v 36.minúte. Ešte aj tri minúty pred koncom bolo vyrovnané - 79:79. Štvrtá trojka Simpsona však znamenala výbuch radosti na 82:79 pre nás a aj keď Mandič znížil a dokonca sa mohol jeho tím dostať do vedenia, po neúspešnej strele Spišiakov svoj únik zakončil košom opäť Simpson na 84:81, čím prinútil domácich strieľať za tri body v časovej tiesni. Hovaňák však trojku nepremenil a domáci sa tak po taktických fauloch museli spoliehať na nepremenenie trestných hodov nášho kolekívu. S chladnou hlavou sme si však šesť sekúnd pred koncom vytvorili náskok na 88:83, ktorý nám stačil na vytúžené víťazstvo!
SUMA - SUMÁRUM:
Nad Spišskou Novou Vsou sme vyhrali štyrikrát po sebe, z toho dvakrát na ich palubovke, čo nás právom posunulo do vysnívaného finále! Cez semifinále sme prešli famóznym spôsobom a azda len málokto očakával takýto jednoznačný priebeh série. V stredu sme však na Spiši tiež ukázali, že sme boli v oveľa väčšej pohode ako náš súper. Bodovali sme vždy v správny čas, pôsobili sme na palubovke pokojným dojmom a nerozhádzalo nás prakticky nič! V závere, keď sa lámal chlieb, sme si vypracovali mierny náskok a domáci mali nôž na krku. A my sme chladnokrvne takmer každé ich zaváhanie potrestali natoľko, že v konečnom účtovaní sme vyhrali aj tento zápas, a aj keď po dramatickom priebehu, úplne zaslúžene. Zabrali nám naše opory, ktoré nám v prvom polčase vytvorili mierny náskok. Ten potom v tretej štvrtine zveľadil Bílik a v poslednej štvrtine dal dôležité body taktiež Kozlík. Naša výborná obranná práca opäť slávila úspech, keď sme nedovoľovali strelcom Spišiakov prenikať pod náš kôš, čím mali sťaženú úlohu pri streľbe. V záverečnej minúte sme potom rutinérskym spôsobom zvládli posledné semifinálové sekundy a na obrovskú radosť nášho mužstva a fanšikov sme sa mohli nefalšovane radovať z postupu do finále, do ktorého sme postúpili expresne rýchlo v najkratšom možnom čase! Gratulácia chalani za túto sériu, ale v neposlednom rade za stredajší výkon! Zápas ste zvládli a patrí vám za to veľké uznanie! Už teraz sa tešíma na finále, našim súperom bude jeden z dvojice Inter alebo Nitra. Prvý zápas finále je na programe v Komárne podľa rozpisu v piatok  10.mája 2013. O prípadnch zmenách a aktualitách vás budeme informovať. Komárno, do toho!
Spišská Nová Ves:
Hovaňák 21, Mandič 21 (7 doskokov), Evans 19 (9 doskokov, 7 získaných faulov), Acker 13 (9 asistencií), Frost 12, Baldovský 0, Ulman 0, Kožár 0, R. Bečarik 0.
Komárno: Simpson 22 (z toho 4 trojky, 6 získaných faulov), Stevens 17 (10 doskokov), Thompson 16 (18 doskokov; z toho 9 v útoku, 7 záskaných faulov), Bílik 11, Lowe 8, Kozlík 8, Dubovský 4, Šoška 3, Kratochvíl 0.

Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o.
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE