basketbal
Mapa stránkyMapa stránky RSSRSS SlovenskySlovensky MagyarMagyar

KALENDÁR

Doma Vonku

Helios Alpe Adria Cup


POSLEDNÝ ZÁPAS
AKTUÁLNA TABUĽKA
Mužstvo Z V P %
1. Inter 25 21 4 84
2. Levice 25 15 10 60
3. Lučenec 25 14 11 56
4. Žilina 25 14 11 56
5. Prievidza 25 14 11 56
6. Svit 25 12 13 48
7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28
FACEBOOK

UŽITOČNÉ LINKY

Páni hráči, máte slovo! Časť II.

14.05.2012

Páni hráči, máte slovo! Časť II. 1. Ktorý faktor hodnotíš ako najdôležitejší v konečnom účtovaní, že sme skončili na historickom 2.mieste?
Louis Johnson: "Veľmi dôležitá bola naša tímová chémia, ktorá sa stala podľa mňa hlavným faktorom nášho úspechu. Boli sme silní na každom poste a myslím si, že aj univerzálny. A práve vďaka našej univerzálnosti sme sa mohli vždy prispôsobiť hre nášho aktuálneho súpera, čím sme mohli súperiť s malými, ale aj veľkými mužstvami. Takisto náš tréner "Frank" pomohol vytiahnuť z každého hráča maximum, čo v ňom bolo, pretože každý z našich hráčov má talent a tréner sa z nich vždy pokúsil dostať maximum, čo sa mu v konečnom účtovaní aj podarilo."
Szabó Péter: "Podľa mňa vďaka dvom veciam môžeme hodnotiť sezónu ako skvelú. Po prvé to bol tímový duch a súdržnosť, ktoré sú v kolektívnom športe vždy najdôležitejšie. Za druhé to bola naša široká lavička. Deväť hráčov bolo okamžite schopných nastúpiť a takto každý, kto bol na ihrisku, mohol zo seba vydať maximum."
2. Na ktorý moment si spomínaš z celej sezóny najviac?
Louis Johnson: "Spomínam si na týždeň, kedy sme prišli do Nitry na pohár. Všetci sme Slovenský pohár chceli vyhrať, no vo finále sme boli na domácich krátky. Po finálovom zápase bolo vidieť v našich očiach sklamanie, ale zároveň aj vieru, že sme mali šancu urobiť niečo špeciálne. Hneď ďaľší zápas sme potom v ligovom zápase porazili Nitru na jej palubovke a to bol okamih, na ktorý nikdy nezabudnem, pretože práve to bol zlom v našej sezóne."
Szabó Péter: "Pre mňa bol najkrajší pocit vtedy, keď sme sa dostali do finále pomerne hladko 3:0 na zápasy."
3. Bol zápas, na ktorý by si chcel zabudnúť alebo niečo v niektorom zápase zmeniť?
Louis Johnson: "Chcel by som zmeniť všetky trestné hody, ktoré som nepremenil. Zakaždým, keď som ich minul, som na to chcel zabudnúť. Taktiež by som tiež rád zabudol alebo zmenil herné situácie, kedy som bránil útočiacieho hráča a on si potom v ofenzíve doskočil loptu. Tieto malé chyby nás stáli možno víťazstvo v dvoch alebo troch zápasoch..."
Szabó Péter: "Určite je to tretí finálový zápas! Snáď keby sme dali z desiatich nepremenených trestných hodov aspoň dva, my by sme zvíťazili o jeden bod. A to by ovplyvnilo ďaľšiu sériu a možno by sme už vo štvrtom, ale v piatom zápase už určite, vyhrali opäť a teraz by sme boli majstri my! "
4. Ako hodnotíš globálne celú nedávno skončenú sezónu 2011/2012 v Komárne?
Louis Johnson: "Sezónu by som hodnotil ako úspešnú. Veď sme dosiahli úspech, ktorý tu v tomto klube ešte nikdy nebol. Dosiahli sme basketbalové výšky, aké nikto nečakal. Verili sme však sami sebe, a to za nás nikto iný nemohol urobiť, len my. Keby sme mali pomyselnú stupnicu od 1 do 10 a číslo desať je najvyššie číslo, tak by som sezónu hodnotil s číslom 8 len preto, lebo sme prehrali vo finále. "
Szabó Péter: "V klubovej histórii je sezóna 2011/2012 najúspešnejšia v histórii, veď sme hrali finále v Slovenskom pohári a aj v samotnej extalige! Myslím, že to hovorí samo za seba! "
5
. Čo Tvoja budúcnosť a MBK Rieker Komárno?
Louis Johnson: "Neviem nič o mojej budúcnosti v MBK Rieker. Jediné osoby, ktoré to vedia, sú pán Paulík a pán tréner Frank. Zatiaľ mi však nebola ponúknutá zmluva na budúcu sezónu. V každom prípade by som ale chcel poďakovať fanúšikom a pánovi Paulíkovi za príležitosť hrať za Komárno v tomto ročníku. Či už so mnou alebo bezo mňa, prajem vám všetkým všetko najlepšie vo svojej ďaľšej činnosti v klube. Majte sa tu krásne a ďakujem za vašu lásku! "
Szabó Péter: "Konkrétne veci ešte neviem povedať, momentálne prebiehajú rokovania ohľadom budúcej sezóny..."

Už čoskoro vám prinesieme aj tretiu časť rozhovorov s našimi hviezdami uplynulej extraligovej sezóny. Preto nás čítajte aj naďalej!
Sponzori klubu
 
Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o. 
Ostatné kluby
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE