basketbal
Mapa stránkyMapa stránky RSSRSS SlovenskySlovensky MagyarMagyar

KALENDÁR

Doma Vonku

Helios Alpe Adria Cup


POSLEDNÝ ZÁPAS
AKTUÁLNA TABUĽKA
Mužstvo Z V P %
1. Inter 25 21 4 84
2. Levice 25 15 10 60
3. Lučenec 25 14 11 56
4. Žilina 25 14 11 56
5. Prievidza 25 14 11 56
6. Svit 25 12 13 48
7. Handlová 24 8 16 33
8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28
FACEBOOK

UŽITOČNÉ LINKY

Páni hráči, máte slovo! Časť I.

09.05.2012

Páni hráči, máte slovo! Časť I. Sezónu môžeme jednoznačne hodnotiť ako úspešnú. Veď sme ju skončili s málo vídanými štatistikami. Vyhrali sme základnú časť, obsadili sme druhé miesto v Slovenskom pohári a takisto strieborné medaily nám putovali aj po skončení sezóny, keď sme neuspeli až vo finále proti Prievidzi. Predtým sme navyše držali ojedinelú sériu 16 víťazných zápasov za sebou. Čiže hodnotenie je jednoznačné - sezóna 2011/2012 bola úspešná, ako už neraz odznelo. My sa však vo chvíľach, kedy doznievajú oslavy zo zisku druhého miesta, vrátime k sezóne 2011/2012 s jednotlivými hráčmi MBK Rieker Komárno. Tí pre portál www.mbkkom.sk odpovedali na päť otázok, ktoré boli položené všetkým našim chalanom v rovnakej podobe. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, náš miniseriál sme rozdelili do viacerých častí. V jeho prvej edícii dostali slovo kapitán Komárna Jan Kratochvíl a Martin Biňovský.
1. Ktorý faktor hodnotíš ako najdôležitejší v konečnom účtovaní, že sme skončili na historickom 2.mieste?
Jan Kratochvíl: "Povedal by som, že jednoznačne super kolektív. Rozumeli sme si ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Chodili sme spolu všade. Zvykli sme si na seba. Nebol tam negatívny prvok, ktorý by celú túto chémiu ničil. Jednoducho sme ťahali za jeden povraz a k tomu sa pridali aj trochu individuality v podobe vynikajúceho J.J.-ja."
Martin Biňovský: "Dokázali sme vytvoriť super kolektív, ktorý držal stále pri sebe aj keď sa darilo a hlavne, keď sa nedarilo. Celá sezóna bola dobrá, ale škoda toho tretieho domáceho finálového zápasu, pretože práve tam sa rohodlo, že v sezóne skončíme na druhom mieste. "
2. Na ktorý moment si spomínaš z celej sezóny najviac?
Jan Kratochvíl: "Ťažká otázka... Momentov je veľmi veľa, na ktoré rád spomínam. Okrem veľkej srandy na súkromných párty by som veľmi rád vyzdvihol záujem fanúšikov. Atmosféra, ktorú predvádzali počas celej sezóny, bola priam ohromná a fantastická!"
Martin Biňovský: "Najradšej si spomínam na to, keď J.J. rozhodol v poslednej sekunde zápas neskutočnou trojkou v Spišskej Novej Vsi a na tie pohľady fanúšikov Spišiakov a naše na lavičke... Alebo keď Peti dal tiež rozhodujúcu trojku vo Svite. Ale tých momentov je viacero, no tieto mi tak najviac utkveli v pamäti."
3. Bol zápas, na ktorý by si chcel zabudnúť alebo niečo v niektorom zápase zmeniť?
Jan Kratochvíl: "Asi najčerstvejšie mám v hlave tretí finálový zápas s Prievidzou, kde sme mohli na domácej pôde v pohode vyhrať a dostať sa do vedenia 2:1 v sérii. Bohužiaľ sa tak nestalo. Stačilo dať jeden kôš z viacerých ponúknutých šancí, ale taký je šport, žiaľ, mali sme smolu. Aj na konci bol zápas v našich rukách, bohužiaľ zrejme nervozitou sme nezmyselne strácali lopty a víťazstvo sme im darovali. To ma najviac mrzí a stále to nemôžem "překousnout"..."
Martin Biňovský: "Je to tretí finálový zápas, ktorý sme prehrali doma o jeden jediný bod. Keby sa dal vrátiť späť a zahrať tú koncovku úplne inak, hlavne so šťastným koncom pre nás..."
4. Ako hodnotíš globálne celú nedávno skončenú sezónu 2011/2012 v Komárne?
Jan Kratochvíl: "Ak si vezmem situáciu pred sezónou, keď sme hrali napríklad prípravné zápasy v Maďarsku, tak sme vyzerali všelijako. Ako nejaký výber zo strednej školy... Ale postupom času sme si stále viac a viac rozumeli na palubovke, začali sme hrať veľmi uvoľnene, s dobrou rotáciou a niektorí hráči vyleteli aj herne nahor. Sezónu teda hodnotím veľmi pozitívne! Dostali sme sa do finále Slovenského pohára, vyhrali sme základnú časť ligy, dostali sme sa do finále s bilanciou 6:0, vyhrali sme 16 zápasov v rade. To sú fantastické čísla, ktoré myslím dlho nebudú prekonané! Na tím, v ktorom som mal možnosť hrať, som veľmi pyšný! A ďakujem moc chalanom, tiež vedeniu vrátane trénerom."
Martin Biňovský: "Sezónu hodnotím pozitívne, bola to najlepšia sezóna, akú Komárno mohlo zažiť. Boli tu super hráči, ktorí si rozumeli na palubovke, ale aj mimo nej a to je dôležité. Lebo basketbal je kolektívny šport a zápasy nevyhráva jednotlivec, ale celý tím. Ja som síce neodohral veľa zápasov a ani som nemal možno takú možnosť sa v zápasoch presadiť, ale dúfam, že som na tréningoch chalanom dosť pomohol aj k tomu, aby sme zožali takýto úspech, na ktorom sme tak tvrdo pracovali celú sezónu. Pre mňa to bola nová skúsenosť a som rád, že som mohol byť pri tom a pomôcť. A ďakujem fanúšikom, ktorí nám celú sezónu fandili a verili, že to zvládneme aj v tých najťažších chvíľach!"
5. Čo Tvoja budúcnosť a MBK Rieker Komárno?
Jan Kratochvíl: "Táto otázka sa bude v najbližšej dobe riešiť. Zatiaľ neviem. Ale v Komárne sa mi veľmi páčilo. Spokojnosť tu určite bola!"
Martin Biňovský: "Ešte neviem, či budem aj naďalej obliekať dres MBK Rieker Komárno, ale bol by som rád, pretože sa mi tu páčilo. Ak dostanem ponuku od vedenia, tak určite budem za... Na záver by som chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí pracujú okolo basketbalu v Komárne a fanúšikom MBK Rieker Komárno za to, že nám verili a že nás chodili povzbudzovať do našej haly a aj na zápasy vonku. Hnali nás k tomu, aby sme boli úspešní, preto veľká vďaka, boli ste náš šiesty hráč! "

V druhej časti nášho seriálu vám pripravujeme interview s ďaľšími dvoma basketbalistami MBK Rieker Komárno. Čítajte už čoskoro!
Sponzori klubu
 
Mesto Komárno  Rieker  COM-therm, spol. s r.o.  Slovnaft Komárňanské Tlačiarne  SAM - Shipbuilding and Machinery, a.s.   Heloro, s.r.o.Wellness Hotel Patince  Grosbasket  SAWIUS  KOREKT s.r.o. 
Ostatné kluby
BK Iskra Svit BK Inter Incheba Bratislava MBK Baník Handlová BK Levickí Patrioti BC Prievidza Basketbalový klub Spišská Nová Ves Basketbal ŽilinaVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bkm lučenecMBK Karlovka BratislavaKB KOŠICE