8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Dobojované. Prievidza má titul, Komárno je druhé!

26.04.2012

Dobojované. Prievidza má titul, Komárno je druhé! BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 69:61 (21:19, 36:33, 50:46), konečný stav série - 3:1, Prievidza sa stala majstrom Slovenska 2011/2012!
Vo vynikajúcej atmosfére sa ako prví ujali vedenia domáci trojkou Godbolda, no hostia rýchlo otočili a bodmi Johnsona a Bílika sme v 3.minúte vyhrávali 6:3. Opäť však zaúradoval Godbold a vyrovnal na 6:6. Potom prišli veľké chvíle Komárna, ktoré sa v druhej polovici prvej štvrtiny po trojke Biliča ujalo vedenia 14:8 a po oddychovom čase domácich sme aj po ďaľších dvoch útokoch ešte viedli 16:10 a diváci boli vo vytržení. Neskôr však začal pod košom úradovať Potter, ktorý pre svoj tím zbieral všetky dôležité lopty a sám aj bodoval. Keď hostia znížili na 15:16, k lopte sa dostal Averink a uzavrel domácu minisériu 8:0 trojkou na 18:16. Hostia potom síce vyrovnali, no z priebežného vedenia po prvej perióde sa aj tak tešili Prievidžania. Aj druhá časť hry bola nadmieru vyrovnaná. Komárno rýchlo vyrovnalo a piatimi bodmi J.Jonesa sme sa v 14.minúte ujali vedenia 29:25 a mali sme prevahu. Neskôr sa bodmi pod košom zaskvel aj Keller, preto sme aj o dve minúty neskôr vyhrávali 33:30. Žiaľ, štyri minúty pred koncom to boli naše posledné body v prvom polčase. Prievidzi sa opäť podarila malá séria a ešte do veľkej prestávky Guede a Davis otočili na 36:33 pre domáci tím aj napriek tomu, že posledná minúta bola bez bodov a aj dosť nervózna.
V druhom polčase spočiatku zobral zodpovednosť do vlastných rúk Dubovský, ktorý dvoma bodmi a následne aj trojkou dokonale otočil vývoj skóre a v 23.minúte sme opäť viedli po sedembodovej sérii 40:36! Opäť však netrvalo dlho a misky váh naklonil pre zmenu na prievidzskú stranu Godbold a tri minúty pred koncom tretej štvrtiny viedli domáci 43:40. Body potom pribúdali pomaly, nám sa podarilo ešte raz otočiť na 44:43 košom Dubovského, záver štvrtiny však opäť patril zverencom Johana Roijakkersa, ktorí svoj posledný kôš dali takmer so záverečným klaksónom a viedli tak po nesmierne dlhom čase o viac ako tri body. V záverečnej štvrtine to bola ozajstná dráma, aká sa na finále patrí! Mužstvá sa zamerali na defenzívu, preto body pribúdali len pomaly. Prievidza však bola neustále o malý krôčik vpred a my sme vždy len doťahovali. Chlieb sa lámal v posledných piatich minútach duelu. Za stavu 56:53 pre domácich bodoval Johnson na 56:55, hostia ešte raz zvýšili na 58:55, potom sme opäť upravili na 58:57, no z následných troch trestných hodov sa nám nepodarilo premeniť ani jeden, preto sme sa do vedenia nedostali. Livas potom spod koša dve minúty pred koncom bodoval na 60:57 a premenil aj trestný hod. Škoda, že sme neskôr za stavu 63:59 nevyužili brejk po zisku lopty, no nervozita, časová tieseň a agresívna obrana Prievidze urobila svoje... Prievidza po doskoku opäť útočila a po taktických fauloch si svoje trestné hody s prehľadom premieňala a nenechala si ujsť víťazstvo, ktoré pre ňu znamenalo titul.
SUMA - SUMÁRUM:
Najprv očakávania zo štvrtého zápasu v Prievidzi, neskôr vtiahnutie do zápasového deja vyrovnaným duelom, potom smútok po práve skončenom prehratom stretnutí, postupne však ďakovanie a gratulácia chalanom z MBK Rieker Komárno za druhé miesto v tohtoročnej edícii extraligy basketbalistov. Takto by sa v stručnosti dala zhrnúť včerajšia dejová línia, ako ju videli hráči, funkcionári a diváci. Finálový duel bol opäť raz vzácne vyrovnaný. Rozhodovalo sa teda až na konci duelu, keď ešte tri minúty pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 58:57 pre Prievidzu. Po enormnej snahe sme síce následne získali až dve lopty po sebe, no v útoku sme až tak úspešní neboli a nepodarilo sa nám v závere prevziať vedenie. Ani napriek ponúknutým trestným hodom, ani spod koša, ani po strelách z diaľky... Domáci si tak napokon vedenie ustrážili a v závere s istotou premieňali trestné hody, ktoré len zvýraznili ich vedenie, no konečný rozdiel nezodpovedá priebehu štvrtého finálového stretnutia. Po záverečnom klaksóne sa tak mohli začať oslavy, ktoré v Prievidzi dlho nemali, preto si ich aj naplno užívali. Prvotné sklamanie v komárňanských radoch však vystriedal triezvy pohľad na vec, ktorý hovoril, že druhé miesto a strieborné medaily sú viac ako cenným úlovkom v našich radoch. Je to historický úspech komárňanského basketbalu, aj keď je každému jasné, že aj titul bol veľmi blízko... Teraz to však už na veci nič nezmení, druhé miesto treba brať "všetkými desiatimi"! My si teraz budeme užívať náš cenný kov a Prievidzi týmto gratulujeme k zisku zlatých medailí. Komárno, sme na vás všetci veľmi hrdí, v tejto sezóne ste nám urobili obrovskú radosť! ĎAKUJEME a GRATULUJEME!!!
(komplexné hodnotenie sezóny 2011/2012 vám prinesieme aj s hlasmi samotných protagonistov neskôr...)