8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Doma sme o bod podľahli Prievidzi

23.04.2012

Doma sme o bod podľahli Prievidzi MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 66:67 (11:14, 34:35, 57:50), stav finálovej série - 1:2.
Domáci síce bodovali Johnsonom hneď z prvého útoku, potom však takmer tri minúty neskórovalo ani jedno mužstvo. Svedčilo to jednoznačne o dobých obranách oboch kolektívov, na ktorú sa už od úvodu všetci sústredili. Aj preto skóre pribúdalo len pomaly, ešte aj v 9.minúte bol stav skromný v pomere 9:9 a zápas tak bol viac ako otvorený. Hostia odskočili akurát jednou trojkou Guedeho na 12:9 a napokon aj vyhrali trojbodovým rozdielom prvú štvrtinu. Každý bod bol cenný aj v druhej časti hry, v 13.minúte sa však predsa len podarilo domácim otočiť Bílikom na 17:16, no Livas okamžite odpovedal. Komárno sa potom snažilo dostať do menšieho trháku, keď J.Jones a Szabó získali pre svoj tím dvoma trojkami vedenie 24:21, ktoré korunoval Bílik ďaľšou trojkou v 18.minúte na 33:27. Z domácej strany to však bolo v prvom polčase všetko, nasledujúce dve minúty zvládli lepšie hostia. Prievidzi sa ešte do veľkej prestávky podarilo stratu zmazať a napokon aj dostať do vedenia. Postaral sa o to spolu s klaksónom nenápadný Averink, ktorý po útočnom doskoku aj sám bodoval. Duel sa tak stal za niekoľko minút opäť vyrovnaný. Nieže by dovtedy nebol, no Komárňania mohli žiť z mierneho náskoku, ten však pred koncom prvého polčasu stratili.
Po veľkej prestávke zverenci Františka Róna otočili hneď po smeči Bílika a na Livasove dva body odpovedal trojkou J.Jones a nášho súpera sme potom dlho nepustili do vedenia. Rozohral sa Bílik s Johnsonom a keď bodoval spod koša Jurík, tréner Roijakkers si za stavu 52:47 v 17.minúte musel zobrať oddychový čas. Ten hosťom výrazne nepomohol, Komárno si udržovalo mierne vedenie, ktoré znásobil svojou štvrtou trojkou v dueli Bílik na 57:50 v 29.minúte. Stretnutie sme tak začali mať pod kontrolou a pred začiatkom štvrtej štvrtiny sme všetci verili, že náš tlak na Prievidzu sa bude stupňovať. Najvyšším rozdielom však viedlo Komárno práve v týchto momentoch, keď sme si sedembodový náskok ešte vybudovali aj po dvoch premenených trestných hodoch Johnsona v 33.minúte (61:54). Nasledujúce minúty sa však z duelu stal obrovský boj, keď sme body dlho nevideli. Ako prví sa spamätali hostia, ktorí najprv znížili na 64:61 z pohľadu MBK Rieker, a keď Pelle upravil v 36.minúte na 64:63, domáci kouč si vypýtal oddychový čas. Štyri minúty pred koncom potom bodoval Johnson na 66:63 a keď Pelle premenil len jeden trestný hod na 66:64, druhý nedal a po boji na zemi loptu opäť získal a dve minúty pred koncom vyrovnal na 66:66. Dráma tak vrcholila a nikto si nedokázal tipnúť konečný výsledok. Po neistom výkone v útoku sme však stratili tri lopty po sebe a keď Davis premenil len jeden trestný hod a Prievidza sa ujala vedenia 67:66, domáci mali všetko vo vlastných rukách. Päť sekúnd pred koncom však opäť pri rozohrávke zboku chybili a hostia sa tak mohli tešiť z viac ako cenného víťazstva na horúcej palubovke Komárna. Ako zavládla radosť v prievidzských radoch, tým väčšie bolo sklamanie a smútok na domácej strane... Ideme však ďalej, séria sa ešte neskončila!
SUMA - SUMÁRUM:
Dôležitosť tretieho finálového súboja za vyrovnaného stavu si uvedomovala aj verejnosť, komárňanská športová hala bola vypredaná už vo štvrtok. Samotný duel bol veľmi zaujímavý. Dominovala v ňom obrana oboch kolektívov a tiež množstvo nepremenených trestných hodov, najmä na strane Prievidze. Žiaľ, komárňanský tím túto skutočnosť nevyužil. Ani na konci, keď sa nám hostia takpovediac "ponúkali", my sme túto možnosť nevyužili a hoci sme mali výbornú tretiu štvrtinu, záver duelu sme vôbec nezvládli. Posledné štyri minúty sme nebodovali aj napriek tomu, že sme mali útokov a protiútokov hneď niekoľko. Riešili sme ich však zbrklo a nesústredene, čo nás napokon stálo víťazstvo. Iróniou osudu je fakt, že sme zahrali výborne v obrane, no ani napriek tomu sme na domácej palubovke neuspeli. Jednoducho sme mali v kľúčových momentoch zviazané ruky i nohy, nervozita z povinnosti doma zvíťaziť urobila svoje. Hostia nás navyše opäť prevýšili v útočných doskokoch, ktoré im v posledných dvoch dueloch priniesli želaný efekt. Prievidza tak so šťastím získala prvý finálový mečbal a už doma v prípade jej víťazstva môže oslavovať titul. Avšak sme si istí, že MBK Rieker Komárno svoju kožu nepredá lacno a naši chalani spoločne s fanúšikmi urobia všetko pre to, aby sa séria na rozhodujúci piaty duel vrátila späť do Komárna! Zápas sa hrá v stredu so začiatkom o 18.00 hodine a v Prievidzi to bude určite duel, ktorý sa oplatí vidieť! Nádej umiera posledná, chalani musia siahnuť na dno svojich síl a naplno sa riadiť ich vlastným heslom, ktoré znie "Never Give Up", teda "Nikdy sa nevzdávaj!". Sme s vami chlapci, držíme palce v Prievidzi! Komárno, do toho!