8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Prievidza vyrovnala finálovú sériu na 1:1

19.04.2012

Prievidza vyrovnala finálovú sériu na 1:1 BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 84:70 (19:19, 38:43, 62:57), stav finálovej série - 1:1.
Hoci sa prievidzská športová hala napĺňala len pomalšie, napokon v nej sedelo bezmála 3000 ľudí, ktorí boli zo začiatku svedkami vyrovnaného duelu. Spočiatku sa súboj niesol aj v hľadisku, keď hlučnejší boli komárňanskí priaznivci. Domáci sa však aj napriek tomu ujali vedenia 4:0, no to netrvalo dlho. Obe mužstvá boli v prvých minútach nervózne, preto sa strelci príliš nevyznamenávali. Za našich sa strelecky presadzoval najmä J.Jones, ktorý sám aj vyrovnal na začiatku 6.minúty na 9:9. Duel tak pokračoval vo vyrovnanom duchu, ani jedno mužstvo sa počas prvej štvrtiny nedokázalo od toho druhého vzdialiť. Aj preto skončila prvá štvrtina v pomere 19:19, ale druhú štvrtinu sme začali lepšie. Hrali sme koncentrovane v obrane a v útoku bodoval Bilič s Kellerom, ktorí sa postarali o naše vedenie 29:24 v 16.minúte. Za domácich potom Philips takmer otočil vývoj duelu, no stačilo to len na vyrovnanie priebežného skóre v pomere 31:31. V 17.minúte však nasledovalo sedem bodov Jonesa za sebou a v poslednej minúte prvého polčasu sme sa ujali vedenia 40:33. To domáci Godboldom len stiahli, no nezmazali. Do šatní sme odchádzali za päťbodového vedenia, a to nás ešte môžu mrzieť tri nepremenené protiútoky, kedy sme išli na prievidzský kôš v presile. Priebežné vedenie však bolo dobrým základom do druhého polčasu, navyše sme mali počas prvého polčasu mierne navrch.
Domáci začali veľkou ofenzívou, no zatiaľ bez želaného efektu. Body padali len ťažko na oboch stranách, mužstvá sa viditeľne zamerali na obranné činnosti. Hostia však aj naďalej boli lepšáím mužstvom, navyše sa nám naše vedenie podarilo i zveľadiť. Keller dvoma smečmi zavŕšil naše najvyššie vedenie v stretnutí, keď sme v 24.minúte vyhrávali 49:41 a stovka komárňanských divákov bola v extáze. Domáci tréner si však zobral oddychový čas, čím vyslal pokyny na agresívnejšiu obranu a tá začala prinášať svoj úspech. Naši chalani sa nedokázali strelecky presadzovať a domáci sa tak na nás v 27.minúte dotiahli na 49:50. Potom ešte Johnson premenil oba trestné hody a vyhrávali sme 52:49, no prišiel zrejme kľúčový moment stretnutia. Po údajnom faule na Godbolda bol náš J.Jones "odmenený" technickou chybou za činnosť, kedy sa chytil za hlavu... Čudný verdikt, to je isté... Znamenalo to však trestné hody za faul, za technickú chybu a Prievidza mala k dispozícii loptu z boku. Hostia boli touto skutočnosťou zaskočení a keď domáci otočili na 57:52, vyzeralo to s nami zle. Odrazu sa zobudili aj prievidzskí fanúšikovia, ktorí od tohto momentu hnali svojich dopredu, ale odpovedal im trojkou Jurík na 57:55, no kontroval rovnakou mincou Guede (60:55). Komárno tak bolo odsúdené na doťahovanie domácej straty a za podmienok, ako nastali v City Aréne, bolo prakticky nemožné výsledok zvrátiť. Domáci v polovici poslednej časti hry vyhrávali už 70:60 a aj keď sa nám niečo vyše dvoch minút pred koncom podarilo upraviť na 74:68, začali sme opäť veriť v zázrak. Okamižite sme však stratili loptu, streľba sa nám nedarila, domáci po brejkoch bodovali a keď nás rozhodcovia potrestali ďaľšou technickou chybou a piatou J.Jonesa, priaznivý výsledok pre Prievidžanov bol hotovou vecou. Napriek prehre však Komárno dostalo od dvojich fanúšikov obrovský potlesk ako poďakovanie za bojovnosť a chcenie v tomto finálovom zápase. Dnes nám však súdené vyhrať nebolo...
SUMA - SUMÁRUM:
Stredajší zápas v Prievidzi nám nevyšiel podľa predstáv. Náš súper nám tak prerušil neuveriteľnú sériu 16 zápasov bez prehry, keď sme naposledy prehrali ešte 18.januára. Každá séria však raz skončí a tá naša skončila práve v Prievidzi v druhom finálovom stretnutí. Treba však dať hlavy hore, veď sa nič nedeje! Iste, mrzí prehra po tak dlhej dobe, naši chalani snáď už aj zabudli, ako "chutí" prehra. A tesne po zápase to bolo aj cítiť aj vidieť na našich hráčoch, no otriasť sa musíme veľmi rýchlo, veď finálová séria pokračuje už túto sobotu. Čo dodať k stretnutiu... Prakticky celý prvý polčas sme boli vo vedení, no po veľkej prestávke sa k zápasu začali pripájať aj rozhodcovia tou odvrátenou stranou mince. Ešte v 25.minúte sme v pohode viedli 50:43 a zápas sa niesol v našej réžii. Potom však do hry začali nesprávnym spôsobom zasahovať rozhodcovia a o tri minúty neskôr za stavu 51:52 z pohľadu Prievidze vymysleli technickú chybu nášmu rozohrávačovi J.Jonesovi, čo hostí výrazne rozladilo na všetkých frontoch. Domáci otočili na 57:52 a keď sme neskôr prišli o nášho tvorcu hry definitívne po piatej osobnej chybe, s totu stratu sme sa nedokázali vyrovnať a bolo to na palubovke aj cítiť. Zaujímavá udalosť sa však odohrala po vychladnutí hláv a rozhodcovia sa za svoj neistý výkon nášmu tímu ospravedlnili! Žiaľ, výsledok to už nezmení a je to len obraz toho, že v takýchto dôležitých súbojoch rozhodujú maličkosti, no nikdy by sme si nepomysleli, že tou "maličkosťou" budú práve rozhodcovia... Na mysli sme mali samozrejme detaily v priebehu stretnutia v podaní samotných hráčov. Avšak ani hráčsky sa nám samozrejme zápas nevydaril na jednotku. Nedarilo sa nám eliminovať útočné doskoky nášho súpera, ktorý mnohokrát bodoval po druhej šanci a ich doskoku a v druhom polčase sme sa takmer na všetky koše natrápili po zlepšenej obrane domácich. Nič sa však nedeje, séria je vyrovnaná a začína prakticky odznova! Nesmierne dôležitý súboj nás čaká už túto sobotu, kedy so začiatkom o 18.00 hodine privítame Prievidzu za vyrovnaného stavu finálovej série 1:1. Na tretí zápas bude a je takisto enormný záujem, preto príďte do haly včas! Predpredaj vstupeniek na sobotu je spustený dnes, teda vo štvrtok 19.apríla 2012 od 15.00 do 17.00 hodiny v pokladni športovej haly v Komárne!  MBK Rieker, do toho!