8. Komárno 25 7 18 28
9. Sp.N.Ves 25 7 18 28

Vo finále vedieme nad Prievidzou 1:0!

17.04.2012

Vo finále vedieme nad Prievidzou 1:0! MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 83:77 (32:18, 44:45, 62:60), stav finálovej série - 1:0.
Historicky prvé finálové body za Komárno dal Bílik a keď ten istý hráč dal v 2.minúte svoju prvú trojku, domáci vyhrávali 7:0. Až potom bodoval aj hosťujúci Philips, no trojkou odpovedal J.Jones a Komárno aj naďalej bolo lepším tímom a predvádzalo parádnu hru na všetkých frontoch. Po výbornej obrane a skvelom útoku pridal Bílik ďaľšiu trojku a v 7.minúte sme vyhrávali už 21:9 a diváci boli vo vytržení. Domáci však zo svojho úsilia nepoľavovali, svojho súpera dokonale pritlačili a body pribúdali prakticky len do koša Prievidze. Spoza perimetra boli zverenci Františka Róna mimoriadne úspešní, čo dokázal Bílik svojou treťou trojkou a uzavrel tak skóre prvej štvrtiny na 32:18. Výsledok bol zatiaľ senzačný, čo vedeli všetci, no samozrejme stále bolo predčasné sa radovať. Šiestu trojku Komárna dal opäť Bílik a na začiatku druhej štvrtiny sme vyhrávali už 35:18, čo bol zároveň najvyšší rozdiel v stretnutí. Trojkovým kalibrom však začali kontrovať aj hostia, keď najmä Godbold a Pelle sa postarali o to, že už v polovici druhej časti hry hostia upravili na 37:36 z pohľadu Komárna. Hostia sa napokon aj ujali vedenia Davisom v pomere 41:39 v 18.minúte a domácim v týchto chvíľach viditeľne zvlhol pušný prach. Jasným príkladom toho bol aj fakt, keď v posledných sekundách nedal J.Jones ani jeden trestný hod, čím sa nám nepodarilo ujať priebežného vedenia. Veľká prestávka našim chlapcom prišla vhod, v útoku sa totiž výrazne trápili, veď sme úsek od 13. do 18.minúty prehrali 4:23.
Očakávali sme náš nápor na začiatku druhého polčasu, no tentokrát neprišiel. Kratochvíl síce naklonil misky váh na našu straku (46:45), hostia skóre rýchlo otočili a v nasledujúcich minútach sa na palubovke viac bojovalo ako hralo. Bodov bolo len pomenej, preto každý bod jedného či druhého kolektívu bol nesmeirne cenný. V 25.minúte sa Prievidza ujala vedenia 56:51, o minútu však Johnson a trojkou Jones vyrovnali na 56:56. Potom však Davis štyrmi bodmi za sebou opäť získal pre svoj tím vedenie 60:56 niečo vyše jednej minúty do konca tretej štvrtiny. Potom však nasledoval jeden z kľúčových momentov duelu. J.Jones trojkou upravil na 59:60, hostia nepremenili ani jeden trestný hod, následne Bilič zavesil a premenil aj následný trestný hod (62:60) a tri sekundy pred klaksónom nedali hostia opäť ani jeden trestný hod! Ešte aj v 33.minúte bol však stav 66:65, no nasledovala extrémne dôležitá trojka Dubovského na 69:65 a rovné tri minúty pred koncom Bilič trojkou upravil na 78:69 a hala burácala. Pravda, len tá komárňanská strana. Rozhodnuté však ešte nebolo. Prišla trojka Godbolda na 78:72 a po zbytočnej strate hostia pridali ďalšie dva body. Duel sa tak stal opäť mimoriadne dramatický (78:74). Navyše sme jeden a pol minúty pred koncom za tohto stavu nepremenili ani jeden trestný hod a loptu mali hostia. Po obrovskom boji pod košom sme však loptu získali, Bílik z protiútoku bodoval na 80:74 a keď nepremenil udelený trestný hod, Keller po útočnom doskoku bodoval na 82:74 a bolo vymaľované! Hala burácala, domáci si napokon už víťazstvo nenechali vziať a oslavy z prvého finálového triumfu sa mohli začať a konali sa až ďaleko po skončení samotného zápasu.
SUMA - SUMÁRUM:
Prvý finálový zápas máme za sebou. Keďže už v sobotu predpoludním bola športová hala v Komárne vypredaná, podľa očakávania bola atmosféra vybičovaná už viac ako polhodinu pred začiatkom duelu. Blížiacim sa úvodným rozskokom napätie a nálada gradovala, až sa naplno rozprúdila samotným duelom. Čo sa týka zápasu, opäť sa raz ukázala sila komárňanského kolektívu. Za stavu, kedy sa domácim nedarilo a prehrávali, zabrali hráči ako J.Jones, Bilič a Keller, ktorí v dôležitých chvíľach prevzali na seba zodpovednosť a dokázali so sebou strhnúť aj ostatných chalanov. Nepoložilo nás ani niekoľko individuálnych chýb a ani strelecký výpadok, ktorý nás postihol v priebehu druhej a sčasti tretej štvrtiny. Dôležité bolo, že sme vývoj skóre otočili v náš prospech ešte na konci tretej štvrtiny, aby sme potom necelé dve minúty pred koncom za stavu 78:74 získali dôležitú loptu a bodovali sme po koši s faulom a následným doskokom a dvoma bodmi. Oslavy zo zisku prvého bodu vo finálovej sérii hranej na tri víťazné zápasy prepukli vo veľkom štýle. Nič však ešte nie je samozrejme vyhraté, veď kým niekto nezíska tri víťazstvá, dovtedy séria nebude skončená a majster Slovenska nebude známy. Presvedčili sme sa však, že nás čaká zaujímavá séria, v ktorej budú rozhodovať detaily a momentálna dispozícia, či indispozícia jednotlivých hráčov a ich súčasná forma v deň zápasu. Hor´sa teda do ďaľších bojov, v stredu nás čaká druhý duel, ktorý bude zaiste nemenej zaujímavý! V Prievidzi začína duel v stredu o 18.00 hodine a po mediálnej vojne ohľadne priamych prenosov doteraz nie je jasné, kto a kedy bude duel vysielať. Preto sa chystá do Prievidze aj početná divácka kulisa, ktorá našim chalanom určite pomôže v bojoch o úspešnú stredu. Komárno, do toho!